QR paukiaiBendruomenė „Užpalėnų krivūlė” kartu su partneriais Užpalių gimnazija ir biblioteka 2022 m. įgyvendino Utenos r. savivaldybės administracijos finansuotą projektą pagal Aplinkos apsaugos programą „Edukacinės lauko erdvės parke plėtimas”.
Įgyvendindami projektą edukacinei lauko erdvei parengėme du informacinius stendus apie paukščius ir 12 QR kodų apie paukščius, gyvenančius mūsų regione. Surengėme edukacines vabzdžių viešbučių gaminimo dirbtuves ir edukacinį užsiėmimą “Vabzdžiai ir paukščiai liaudies kūryboje”, išleidome „Už palių” laikraščio numerį.
Renkant informaciniams stendams medžiagą dalyvavo 20 mokinių iš 5-6 klasių, viktorinoje dalyvavo 26 mokiniai iš 6-7 klasių ir biologijos mokytoja Neringa Šukienė. Išleistas “Už palių” laikraščio numeris, kuris pasiekė virš 120 skaitytojų.
Gamtosauginius projektus bendruomenė vykdo nuo 2019 metų. Iš projektinių lėšų įrengėme edukacinę lauko klasę, parengėme aprašus apie medžius, augančius Užpalių gimnazijos parke, įsigijome vabzdžių viešbučius, organizuojame įvairias edukacines veiklas. Kaip sakė rašytojas Oskaras Vaildas „Man atrodo, kad mes visi per daug žiūrime į Gamtą ir per mažai gyvename su ja”. Mūsų projektų tikslas yra išmokyti vaikus gyventi su gamta.

Bibliotekos informacija

Biblioteka – tai bendruomenė. Žengdami į ją lankytojai ne tik ieško istorijų iš knygų, bet ir atsineša savąsias, nori jomis dalintis. Siekdamos sukurti dar gyvesnį ryšį su savo lankytojais – geriau juos pažinti, sudominti ir įtraukti – Panevėžio regiono bibliotekos ėmė aktyviai gilintis į pasaulyje sparčiai populiarėjantį pasakojimo meną.
Po intensyvių mokymų ir pasiruošimo darbų, pasakojimo metodu paremtos veiklos jau džiugina Utenos A. ir M. Miškinių VB Užpalių bibliotekos lankytojus. Užsiėmimuose naudojami menininkės Neringos Minkevičienės sukurti pasakojimo edukacijų rinkiniai ir bibliotekos darbuotojų-pasakotojų entuziazmas nepalieka abejingų.
2022 metų balandžio mėnesio 28 dieną mūsų bibliotekoje vyko pasakojimo edukacijos užsiėmimas. Jame dalyvavo 11 ikimokylinukų iš Utenos r. Užpalių gimnazijos.


Kartu su vaikais ir auklėtoja Ona Sirvydiene, kūrėme istoriją apie vieną šaltą pavasario dieną. Vieniša varna Veronė tupėjo vienišam medį, tekėjo šalta, vieniša saulė. Iš vienišumo padūkęs vėjas bandė išrauti medį ir numesti varną. Jam nepasisekė, nes varna Veronė susirado draugą šunelį Gudrių. Graži draugystė, prasidėjusi su nuotykiais išaugino gražų meilės, šilumos ir bendrystės medį. Ikimokyklinukai žadėjo iki kito apsilankymui bibliotekoje pagaminti medžiui lapelių ir žiedelių. Bus dar smagiau. Istorija tęsis.
Veiklos iš Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“.
Projektą finansuoja Nordic Culture Point

Laisvės gynėjų dieną Užpalių gimnazistai pradėjo minėti dalyvaudami susitikime su pulkininku Aleksiejumi Gaiževskiu, prisimindami svarbų Lietuvai įvykį, kuomet prieš 31 metus lietuviai susivienijo siekdami apsaugoti Tėvynę ir nepaisydami baimių tvirtai stovėjo tam, kad šiandien būtume laisvi!
Svečias savo tarnybą kariuomenėje pradėjo 1991 m. sausio 3 d., būdamas 17 metų. Šiandien, po 31 metų tarnybos, jo krūtinę puošia ne tik Vyčio Kryžiaus ordino medalis, Sausio 13 –osios atminimo medalis, bet ir daugybė kitų apdovanojimų už tarnybą Tėvynei.
Paprastumas, nuoširdumas ir gebėjimas dalintis sukaupta patirtimi gimnazistų buvo įvertinti labai paprastu būdu. Baigus susitikimo laikui, niekas neskubėjo išeiti. Norėjo dar pabūti šalia žmogaus, kuris pasiekė savo svajonę, o dabar apie savo patirtį, išgyventus jausmus, patirtas traumas, sutiktus žmones pasakoja jiems, Užpalių gimnazistams.
Keletas svečio pasakytų minčių:
Viskas priklausys nuo jūsų pačių noro ir užsispyrimo.
Kalno viršūnė nėra tikslas, tai tik platforma.
Nedaryk visko už visus – daryk kartu.
Gyvenime reikia vadovautis supratimu, kad aš galiu tapti kuo tik noriu, tai tik laiko klausimas.
Bibliotekai ir gimnazijai Aleksejus Gaiževskis padovanojo savo knygą „Tarp dangaus ir žemės“. Dėkojame bibliotekos svečiui, pulkininkui Aleksiejui Gaiževskiui už prasmingai praleistą laiką, suteiktą drąsą siekti neįmanomo.
Susitikimas privertęs susimąstyti, kad kelionė gali prasidėti, tik žengus pirmąjį žingsnį.

Bibliotekininkė Vida Juškienė

Ales Sulcienes1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Raukšlės ar odos lygumas neparodo tikrojo amžiaus, svarbiausia – nesenti protu ir siela. Išmintis įgyjama ne iš vadovėlio, ji nukalama iš gyvenimo patirties. Prabėgę metai apdovanojo Jus gausiai gyvenimiška patirtimi, bet aš siūlau nesustoti ties pasiektu, bet siekti vis toliau ir giliau.
Kad esate aktyvūs ir veiklūs, liudija jūsų neišsenkančios idėjos, energija, optimizmas, nuolatinis prasmingų darbų siekis, iniciatyvos.
Šiandien nuoširdžiai noriu palinkėti ne tik sveikatos, artimų žmonių meilės ir dėmesio, bet ir jaunatviško aktyvumo ieškant ir kuriant.
Jūs visada esate laukiami bibliotekoje, o visą spalio mėnesį kviečiu Jus į užsiėmimus, kurie yra pritaikyti šiandienos situacijai.
Nuo spalio 7 dienos iki 18 dienos Užpalių bibliotekoje Jūsų laukia 14 –asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, kurį organizuoja „Nepatogus kinas“. Tinklapyje https://nepatoguskinas.lt/2020/ paspaudę nuorodą filmai, Jūs galite išsirinkti norimą žiūrėti filmą ir ateiti į biblioteką, kur Jums bus sudarytos sąlygos NEMOKAMAI peržiūrėti pasirinktą filmą. Ir taip nuo 2020 m. spalio 7 dienos iki spalio 18 dienos nuo 14 val. Filmą Jūs galite žiūrėti vienas ar su draugu.
Jauskitės jauni, būkit laimingi, reikalingi ir suprasti. Su švente, mielieji!

Bibliotekininkė Vida Juškienė

Nuotrauka Alės Šulcienės


Baigėsi vasaros viešnagė. O Rudenio laiškai iš medžių lapų rašyti jaukiomis spalvomis: geltonai, rusvai, rudai, raudonai, žaliai krenta į žemę. Kvepia rudeniu.
Per užpaliečių Rudens lygiadienio šventę, kad mūsų namai vis dar kvepėtų vasara – svečiavosi linų tradicijų puoselėtoja Irena Leikauskienė ir rudens vakarus kvepiančius arbata mums siūlė žolynų ir jų produktų žinovė Aleksandra Stasytienė. Jų edukacines programas parėmė Utenos r. savivaldybės administracija.
O šventės dalyviai tuo tarpu apžiūrėjo mūsų svečio, lenkų fotografo Michalo Adamskio, kuris Užpaliuose svečiavosi 2018 metų rugsėjį fotografijų seriją „Vėl dažiausi plaukus“. Parodą mums dovanojo VšĮ „Šviesos raštas“, pagal projektą „ReziPro“. Galbūt jo fotonuotraukos truputį kitokios, nes jis mūsų kraštą, žmones, įvykius matė savo akimis, kurios pirmą sykį regėjo Šventosios slėnyje įsikūrusį miestelį. Apžiūrėti Michail Adamskio parodą „Vėl dažiausi plaukus“, galite Užpalių bibliotekoje iki 2020 m. spalio 22 dienos.
Renginyje lankytojai pasigedo tradicinio Rudeninio užpaliečių turgaus. Tokios gyvenimo realijos, saugome save ir kitus ir tikimės, kad kitais metais Rudeninis užpaliečių turgus grįš su trenksmu, papildytas naujomis idėjomis: gražesnis, spalvingesnis, kvepiantis tradicijomis. Tai mūsų šventė ir mes tai galime padaryti.

Skaityti daugiau...

VADOVAUJANTIS LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO – VALSTYBĖS LYGIO EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS VALSTYBĖS OPERACIJŲ VADOVO 2020 M. KOVO 12 D. NR. V-342 SPRENDIMU „DĖL KORONOVIRUSO (COVID-19) VALDYMO PRIEMONIŲ“ 

Nuo 2020 m. kovo 13 d. iki 2020 m. kovo 28 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose lankytojai neaptarnaujami bei atšaukiami visi renginiai.

 Įvairią informaciją galite rasti Užpalių bibliotekos facebook paskyroje.

Noriu palinkėti ramiai ir saugiai išgyventi šį nelengvą laikotarpį, laikantis taisyklių ir nurodymų, nors ir kaip tai mums nepatiktų. Esame atsakingi ne tik už save, bet ir už esantį šalia. Bendrauti galime ir elektroninėmis priemonėmis. 

Vida Juškienė

2019 m. Gguodžio mėnesio pradžioje Užpalių bibliotekoje pynėme Adventinius vainikus, kurie papuošė užpaliečių namus atnešdami laukimo ramybę ir tikėjimo viltį. Šis kūrybinis užsiėmimas buvo inicijuotas Vandos Kiliuvienės, o įgyvendinti padėjo mokytoja Ona Sirvydienė. Tikras Adventinis stebuklas, kada žmonės nori bendrumo kuriant paprastus, bet labai svarbius dalykus.
Gruodžio trečią savaitę kartu su Užpalių gimnazijos dailės mokytoja Gero skonio klubo moterys kūrėme Kalėdinius atvirukus senjorams, linkėdami sveikatos, stiprybės ir gerų metų.
Naujus 2020 metus pradėjome su mažaisiais bibliotekos lankytojais.
Po žiemos atostogų, antrą mokslo metų dieną Užpalių biblioteka prisipildė vaikų juoko, verčiamų knygučių puslapių paslaptingo šnarėjimo, kviečiančio patirti nuostabų skaitymo nuotykį. Šiandien Užpalių gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai susipažino su knygutėmis: jų forma, dydžiu, iliustracijomis ir aišku nuostabiomis istorijomis apie Sniego senį ir jo laišką Kalėdų seneliui ir apie žvėrelių nuotykius, švenčiant gimtadienį.
Penktadienį bibliotekoje pakvipo žolelių arbata nuspalvintu fantazijos pasauliu. Mergaičių skaitytojų klubo narės Monika ir Estrėja pristatė A. Sapkowsky knygą „Raganius“. Diskusijos, garsiniai ištraukų skaitymai, kito susitikimo aptarimas... ir prabėgo valanda prie arbatos puodelio, kurio paviršiuje plaukiojo fantastiškos mergaičių mintys.

Joomla templates by a4joomla