Užpalių bibliotekoje vyko Utenos A. ir M. viešosios bibliotekos įgyvendinamo projekto „Vaikų bendrųjų gebėjimų ir socialinių įgūdžių ugdymas bibliotekose panaudojant tikslinius žaidimus bei kompiuterines ir aplinkos technologijas" užsiėmimai. Trečios, ketvirtos ir penktos klasių mokiniai padedami vyr. bibliotekininkės Jurgos Gudelienės ir savanorės iš Prancūzijos Anael, mokėsi naudotis planšetėmis, kuriose buvo žaidimai, skirti socialiniams ir bendriesiems gebėjimams – skaičiavimui, anglų kalbai ar kitiems dalykams tobulinti, o taip pat bendravimo įgūdžiams, emocijų atpažinimo ir suvokimo gebėjimams ugdyti.


Tikslinė vyresnių klasių moksleivių grupė kartu su Europe direct centro vadove Sandra Žvirblyte ir viešojoje bibliotekoje savanoriaujančiu ispanu Rafaeliu susipažino net su 6 socialinius įgūdžius lavinančiu interaktyviu simuliaciniu žaidimu kompiuteriams ir mobiliesiems įrenginiams „Inkų sala". Šiame žaidime senovės inkų šventykloje stebuklingų deimantų ieškantys žaidėjai nuolat bendrauja su virtualiu draugu ir stengiasi kartu įveikti kliūtis, atlikti užduotis, sužinoti daug tikslui pasiekti svarbios informacijos. Šis žaidimas ugdo vaikų komunikabilumą, bendradarbiavimą, konfliktų sprendimą, savigarbą, savikontrolę bei atkaklumą. Truputį gaila, kad sena Užpalių bibliotekos kompiuterinė įranga neleido dalyviams sėkmingai įvaldyti žaidimą.
Džiaugiamės, kad ir provincijoje gyvenantys vaikai ir paaugliai, dėka Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos siekio nuolat kurti naujas paslaugas, mokymo bei mokymosi priemones, spręsti užimtumo bei įgūdžių ugdymo problemas, prisitaikyti prie kintančių vaikų ir visos visuomenės poreikių, siūlyti naujas saviraiškos formas kuo įvairesnei bibliotekos bendruomenei, gali naudotis šiuolaikinėmis, inovatyviomis informacinėmis technologijomis.

Užpalių bibliotekos informacija

Joomla templates by a4joomla