2016 m. balandžio 23–29 dienomis jau šešioliktą kartą Lietuvoje ir dvyliktą kartą Užpalių bibliotekoje šurmuliavo Bibliotekų savaitė. Šiemet ji neeilinė, nes 2016-ieji šalyje paskelbti Bibliotekų metais, kurių šūkis – „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“.
Užpaliuose Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo paroda „Iš mūsų bibliotekos skirtukų kolekcijos“. Mūsų bibliotekoje skirtukai kaupiami jau eilę metų ir jų turime virš dviejų šimtų. Tai tarsi savotiška informacija apie knygas, leidėjus, knygynus.

Šeštadienį į biblioteką susirinkę vaikai žaidė įvairius stalo žaidimus, dėliojo dėliones. Šį užsiėmimą pasirinkome todėl, kad vaikų edukacijai jie yra naudingi: padeda augti, pažinti pasaulį, save ir kitus, o įgytos žinios skatina siekti daugiau, nes vieni žaidimai moko skaičiuoti ar skaityti, kiti - loginio mąstymo, dar kiti - tiesiog lavina vaiko vaizduotę.
5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti į viktoriną „Ką pasakoja knyga“. Varžėsi šeši klasės draugų rekomenduoti žaidėjai - penktokės: Agnė, Kamilė ir Karolina, bei šeštokai: Medeina, Karolis, Vytautas. Kiekvienas žaidėjas turėjo atsakyti į 6 bibliotekininkių parengtus literatūrinius klausimus. Viktorinoje nugalėjo penktokė Karolina. Visi žaidėjai buvo pamaloninti prizais už drąsą ir žinias. Be dėmesio ir užduočių neliko ir žiūrovai. Jie iš duotų žodžių turėjo sudaryti kuo daugiau naujų žodžių. O nugalėtojų apdovanojimai laukė antradienį bibliotekoje.
Nacionalinę bibliotekų savaitę Užpaliuose baigėme pakviesdami 1 -5 klasių mokinius į „Knygų turgelį“, kurio metu dalyviai galėjo mainytis knygomis, jas dovanoti ar parduoti.
Savaitė prabėgo smagiai sprendžiant kryžiažodžius, žaidžiant stalo žaidimus, menant mįsles, bendraujant su draugais, nes biblioteka – tai vieta kūrybingos asmenybės ugdymui, vieta, skatinanti žingeidumą, mokanti bendrauti, ieškoti ir atrasti.


Vida Juškienė, Rena Šliogerienė

Joomla templates by a4joomla