Spausdinti

Šie metai bibliotekoms ypatingi, nes jie buvo paskelbti bibliotekų metais, per kuriuos pasikeitė bibliotekų tapatumo suvokimas, jos tapo ne tik kaip kultūros, informacijos paieškos, dokumentų skolinimo, bet ir neformaliojo ugdymo centrais, gebančiais įvaldyti technologijas ir išmokyti bendruomenę jais naudotis.

Užpalių biblioteka, bibliotekų metus, kupinus idėjų generavimo, projektų rašymo ir įgyvendinimo, susitikimų su aktoriais, rašytojais, įvairių kasdieninių veiklų, mokymų, darbo su įvairaus amžiaus skaitytojais, jų poreikių tenkinimo, baigė pakvietusi bendruomenės narius į mokymus, kurių metu išmoko susikurti tinklaraštį internete asmeninei kūrybinei ir meninei saviraiškai, jame talpinti tekstinę ir vaizdinę informaciją, praktiškai pataisyti senas ar nekokybiškas nuotraukas naudojantis vaizdų redagavimo programomis ir išmokti apžvelgti ir palyginti populiariausius socialinius tinklus Lietuvoje, išnagrinėti jų teikiamą naudą ir pavojus, su kuriais galima susidurti, išmokyti savo parengtą informaciją publikuoti socialiniuose tinkluose taip padarant ją prieinama kitiems pasaulinio tinklo dalyviams. Bendradarbiaujant su Utenos moterų veiklos centru Užpalių bibliotekoje vyko psichologinis seminaras: „Tarpusavio santykių kokybė ir jos gerinimo būdai". Seminarą vedė psichologė Elona Berniūnienė.
Žygeivių būrelio nariai kartu su vadovu Giedriumi Indrašiumi dalyvavo į Kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu gamino virtualios realybės akinius. Pasigaminę akinius susipažino su galimybėmis ir būdais kaip jais naudotis.
Tikimės, kad ir ateinančiais metais galėsime kviesti bendruomenės narius į Užpalių biblioteką, kaip modernią, įvairiapusę, prie bendruomenės poreikių prisitaikančią įstaigą.

Vida Juškienė