Metų knygos rinkimuose Užpalių biblioteka dalyvauja nuo 2006 metų. Turėdami ilgalaikę patirtį su apgailestavimu norime pasakyti, kad reikalai su Metų knygos rinkimais prastėja. Mes, bibliotekininkės, norime bendruomenės nariams: vaikams, paaugliams, suaugusiems pristatyti geriausius lietuvių autorių kūrinius, kuriuos išrenka kompetentinga komisija, norime organizuoti renginius. Ankstesniais metais buvo galima teikti paraiškas į visas Metų knygų rinkimų kategorijas. Mes tai ir darydavome, nors tekdavo sugaišti nemažai laiko, kol parengdavome paraiškas, kuriose atsispindėdavo mūsų būsimi renginiai reklamuojant knygas. Bet mes ir gaudavome visų tais metais skelbtų geriausiomis Metų knygomis komplektus. Antri metai iš eilės biblioteka gali pretenduoti tik į vieną knygų komplektą. Kadangi Užpalių miestelio biblioteka sujungta su Užpalių gimnazijos biblioteka, aišku mes renkamės Vaikų Metų knygos kategoriją. Lieka nuskriausti paaugliai ir suaugusieji. Paaugliai gal ir nelabai nuskriausti, nes dažnokai jų kategorijos knygų net nebūna. Dar viena bėda, vėlai gaunami knygų komplektai. Labai sunku kalbėti apie knygą, kurios tu dar nesi regėjęs, jos neturi, vadinasi, ir neskaitei.


Nežiūrint į visas negandas, kaip ir kiekvienais metais mūsų bibliotekos jaunieji skaitytojai aktyviai įsijungė į Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos organizuojamą Metų Knygos rinkimų akciją . Gavus rinkimams nominuotų vaikiškų knygų penketuką, mažieji mūsų knygų bičiuliai mielai rinkosi į Metų knygos rinkimų akcijos pristatymo renginius bibliotekoje. Priešmokyklinės grupės auklėtiniai skaitė Nadios Kovaliovos knygelę „Meškis ir žąsis“. Jie spalvino linksmuosius kūrinio herojus, kūrė istorijai kitokią pabaigą. Pirmokai - Jurgos Baltrukonytės knygutę „Filmukai“. Perskaitę istoriją apie auksinę žuvelę, jie atliko autorės pateiktas užduotis bei piešė savo norus: ko gi jie paprašytų stebuklingos žuvelės. Antros klasės mokinius džiugino ežiuko nuotykiai iš Selemono Paltanavičiaus knygelės „Ežiuko sapnai“. Vaikai pasakojo savo sapnus ir lipdė pagrindinį kūrinio herojų iš plastilino. Trečiokai susipažino su Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“. Mokiniai susidomėję sekė Burbulo Burbuliuočio, Spyglio Spygliuočio bei Sprogo Sprogimo nuotykius. O pačių sumanytą istoriją jie papasakojo ant savo akmenukų. Ketvirtos klasės mokiniai skaitė Gendručio Morkūno knygą „Traškančios žvaigždės“. Aptarę kūrinį, mokiniai kūrė debesėlius, ant kurių lipdė įvairiomis spalvomis žėrinčias žvaigždes. Vaikų sukurti darbeliai puošė Vaikų Metų Knygos lentyną ir pasakojo bibliotekos lankytojams knygų istorijas. Kiekvieną trečiadienį visi jaunieji skaitytojai rinkosi į bibliotekoje vykstančius garsinius šių knygų skaitymus.
Vasario 14-15 dienomis vyko balsavimai. Bibliotekininkės, į pagalbą pasitelkusios vaikų kūrinius, dar sykį priminė balsavimo dalyviams apie knygutes, jų istorijas ir pakvietė balsuoti. Kiekvienas balsavimo dalyvis gavo po karūną, kuria karūnavo labiausiai jam patikusią knygutę. Daugiausia balsų Užpalių bibliotekoje sulaukė G. Morkūno knyga „Traškančios žvaigždės“. Antroje vietoje liko Selemono Paltanavičiaus knygelė „Ežiuko sapnai“, trečia buvo Aido Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos“, ketvirtoje vietoje liko Jurgos Baltrukonytės knygutė „Filmukai“, o penkta - Nadios Kovaliovos knygelę „Meškis ir žąsis“
Metų knygos rinkimų akcija baigėsi. Mes, bibliotekininkės tikime, kad draugystė su knygą tęsis ir toliau.

Užpalių bibliotekos informacija

Joomla templates by a4joomla