Spausdinti

2017 m. vasario 7 d. jau 14-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių buvo minima tarptautinė Saugesnio interneto diena, kuri švenčiama nuo2004 m. Pirmaisiais metais šią dieną minėjo 13 Europos šalių ir Australija, o dabar ši diena minima daugiau nei 120 šalių visame pasaulyje.
Internetas – tai neišsenkantis žinių šaltinis, kuris gali būti labai naudingas mokantis ar kuriant įvairius dalykus. Nors interneto panaudojimo galimybės plačios, iškyla ir pakankamai daug grėsmių. Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių dėmesį į saugų elgesį internete, skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis informacinėmis technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.

Užpalių biblioteka nuo vasario 7 dienos prisijungė prie šios iniciatyvos, kurios šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto“. Kartu su bibliotekos lankytojais vaikais ir paaugliais mokėmės saugiai naudotis internetu, susipažinome su Garbingo elgesio internetu kodeksu, žaidėme tik lavinamuosius, mokomuosius kompiuterinius žaidimus, griežtai ribojome laiką prie kompiuterio, bet neribojome laiko, skirto knygų skaitymui, stalo žaidimams, gyvam bendravimui su draugais.
Šeštos klasės mokiniams kartu su informacinių technologijų mokytoja Aušra Karosiene pravedėme integruotą pamoką „Ar saugus paauglys internete? Ką reikia žinoti?“. Mokomųjų – pažintinių filmukų pagalba supažindinome paauglius su galimomis grėsmėmis, tykančiomis internete. Pokalbio metu diskutavome apie jų naršymo internete pomėgius, apie galimybes ir grėsmes naudojantis socialiniais tinklais. Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo užsiėmime „Kompiuteris ir mano sveikata“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su kompiuterio, kitų išmaniųjų įrenginių daroma įtaka sveikatai.
Organizuodami saugaus interneto savaitę suteikėme vaikams ir paaugliams žinių ir informacijos, kaip atsargiai ir atsakingai naudotis internetu, kad ši moderni XXI amžiaus išmonė, kuriama ir tobulinama žmonių, teiktų džiaugsmą, malonumą ir naudą.


Užpalių bibliotekos informacija