Septyniolikta Nacionalinė bibliotekų savaitė startavo su saitažodžiu #tuesibiblioteka. Šiame žodžių junginyje telpa skaitytojų, lankytojų požiūris į biblioteką, bibliotekininko noras pažinti savo lankytojus, sužinoti jų individualius poreikius, išgirsti lūkesčius.
Užpalių biblioteka tryliktą kartą pakvietė savo lankytojus į renginius, skirtus Nacionalinei bibliotekų savaitei.
Pirmąją savaitės dieną bibliotekos lankytojus pasitiko literatūrinė paroda iš ciklo nemarioji klasika „Antano Vienuolio kūrybinis palikimas“, skirta rašytojo 135 – osioms gimimo metinėms paminėti. Antrą savaitės dieną bibliotekoje buvo atidaryta Užpalių gimnazijos III klasės mokinės Gaivilės Karosaitės kūrybinė paroda „Aš kuriu knygą“. Parodos dalyviai ne tik susipažino su Gaivilės kurtomis knygutėmis ir jose pasakojamomis istorijomis, bet ir ranka rašytų knygų istorija.


Trečią savaitės dieną pradinių klasių mokinius pakvietė garsinių skaitymų valandėlė, kurios metu bibliotekininkės skaitė ištrauką iš A. Vienuolio kūrinio „Žvejo dukra ir miškinis“. Jaunieji skaitytojai labai išradingai kūrė istorijos pradžią ir pabaigą.
Ketvirta diena buvo skirta suaugusiems bendruomenės nariams. Jų laukė kūrybinės dirbtuvės ir susitikimas su tautodailininke Odeta Bražėniene. Užsiėmimo metu moterys mokėsi karpyti popierines užuolaidėles, o Odeta supažindino su jų istorija, pristatė kitų tautų karpinių meną.
Penktą dieną septintos klasės mokiniai susipažino su klasiko A. Vienuolio biografija ir kūryba. Protmūšyje įtvirtino įgytas žinias.
Po parodų, skaitymų, protmūšio bibliotekos lankytojai buvo pakviesti į stalo žaidimų popietę.
Nacionalinė bibliotekų savaitė pasibaigė, mes, bibliotekininkės, ir toliau kursime patrauklią bibliotekos erdvę lankytojams, praturtintą mokymosi ir pažinimo potyriais.

Užpalių bibliotekos informacija

Joomla templates by a4joomla