Spausdinti

Šiandien išmanieji įrenginiai – yra nepakeičiama bendravimo ir informacijos priemonė, siūlanti daugybę patrauklių galimybių: fotografuoti, filmuoti, įrašyti garsą, prisijungti prie mobiliojo interneto, siųsti ir gauti įvairaus turinio žinutes, žiūrėti televizorių, naudotis vaizdo skambučiais. Mobiliesiems greitai populiarėjant itin svarbu išmanyti jų naujoves ir saugiai jomis naudotis. Išmanusis telefonas, ne tik suteikia vaikui prieigą prie pasaulio, bet ir pasauliui prieigą prie vaiko. Vaikas tampa pasiekiamas visiems ištisą parą. Jis nėra vienas, kai šalia nėra tėvų, o pasauliui prieigą prie vaiko net ir tuomet, kai vaikas būna ne namie ir be tėvų priežiūros.

Galimybės visada susijusios su grėsmėmis: netinkamas interneto turinys, skelbiama telefonu nufotografuota ir nufilmuota medžiaga, keitimasis tarpusavyje ir su nepažįstamais žmonėmis, gaunamos netinkamo pobūdžio žinutės, ir tu gali tapti patyčių objektu...
Su užsiėmimų dalyviais, 1-7 klasių mokiniais, žiūrėjome filmuotą medžiagą, ją aptarinėjome. Ieškojome ir radome atsakymus į iškylančius kalusimus: kokie pavojai gali iškilti bendraujant su nepažįstamaisiais telefonu? Kaip nuo jų apsisaugoti? Kas yra privatumas, asmeniniai duomenys ir kodėl juos reikia saugoti? Kur kreiptis, jei susidūrėte su jus šmeižiančia ar žeminančia informacija?
Mažieji užsiėmimų dalyviai piešiniais iliustravo ką galima veikti be išmaniųjų įrenginių ir kokius žaidimus žaidžia internetinėje erdvėje.

Bibliotekos informacija