DSC02613Pasaulyje kasdien išrandama daug visko. Vieni šių išradimų tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, būtinybe, kiti gi išnyksta nesulaukę didesnio susidomėjimo. Tikriausiai daugelis pritars, kad raštas yra vienas reikšmingiausių išradimų žmonijos istorijoje. Atsiradus raštui, imtos rašyti ir knygos, šiandien įprastą formą įgavusios po Johano Gutenbergo išradimo – spausdinimo preso. Atsiradus raštui, atsirado ir būtinybė saugoti tai, kas užrašyta, taigi pradėjo rastis ir bibliotekos.

Užpalių biblioteka savo metus skaičiuoja jau nuo praeito šimtmečio vidurio - 1945 metų, kai įsikūrė Vytauto gatvėje (dabar Nr. 8) esančiame name. Vėliau biblioteka persikėlė į Užpalių kultūros namus. Bibliotekos fonde buvo apie 1700 egzempliorių knygų. 1992 metų rudenį Užpalių bibliotekos filialas Nr. 9 buvo perkeltas į Užpalių vidurinę mokyklą ir sujungtas su mokyklos biblioteka. Fonduose jau buvo 9192 egz. knygų, žurnalų, brošiūrų. Dabar jungtinės bibliotekos pavadinimas yra Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių biblioteka ir Užpalių gimnazijos biblioteka. Fonduose biblioteka turi apie 15 000 egzempliorių dokumentų.
Šiandien Užpalių biblioteka skaičiuoja savo darbo septyniasdešimtmetį.

Atgavus Nepriklausomybę, prasidėjo kokybiškai naujas bibliotekos darbo etapas – iš tradicinės bibliotekos pamažu buvo pereinama prie šiuolaikinės bibliotekos, kuri DSC02608neapsiriboja tik tradicinių funkcijų atlikimu: rašytinio paveldo saugojimu, skaitymo skatinimu, sąlygų visuomenės savišvietai ir saviugdai skatinimu. Šiandien biblioteka teikia viešosios erdvės paslaugas, ugdo gyventojų informacinę kompetenciją, skatina gyventojus bendrauti, dalyvauti pilietiniuose ir edukaciniuose renginiuose, inicijuoja projektus ir kt.
Naudojimasis mūsų biblioteka yra nemokamas, jos paslaugos vienodomis teisėmis prieinamos visiems fiziniams ir juridiniams asmenims.
Džiaugiamės ir didžiuojamės gražiu bibliotekos jubiliejumi, kurį minime truputį netradiciškai: neorganizuojame didelio jubiliejinio minėjimo, o nuo spalio mėnesio vykstantį renginių ciklą skiriame Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Užpalių bibliotekos ir Užpalių gimnazijos bibliotekos jubiliejui.
Šį ciklą pradėjome dviejų parodų atidarymu: II g klasės mokinės Odetos Jasiulionytės dailės darbų ir Užpalių pašto darbuotojos Jolitos Zabulienės sukauptos senosios korespondencijos.
„Gero skonio“ klubo moterys Pašto darbuotojų dienos proga, pasikvietusios pašto darbuotojas, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Piešimas ant stiklo“. Užsiėmimą vedė lektorė Violeta Buterlevičienė.DSC02581
Vaikų vasaros skaitymo konkurso baigiamasis renginys taip pat buvo skirtas bibliotekos jubiliejui. Renginyje dalyvavo 26 1-6 klasių mokiniai aktyviai dalyvavę vasaros skaitymuose. Renginio metu kalbėjome apie perskaitytas knygas, skaitymo įpročius, būdus, nugalėtojai buvo apdovanoti.
6-8 klasių mokiniai dalyvavo užsiėmime „Su biblioteka prasideda atradimai“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su pasaulio bibliotekų istorija, siekiančia amžius iki Kristaus ir šiandienos biblioteka.
DSC02567Lapkričio mėnesį 5 ir 6 klasių mokinių komandos dalyvavo respublikinėje viktorinoje „Knyg(i)ų mūšis“.
Užpalių bendruomenė buvo pakviesta į seminarą „Meno poveikis žmogaus sveikatai“, kurį pravedė Utenos sveikatos priežiūros biuro specialistė Rita Latvėnienė, Užpalių gimnazijos dailės mokytoja Raimonda Sakalauskienė ir Utenos muzikos mokyklos mokytoja Renata Buzėnaitė. Seminaro metu buvo kalbėta apie sveikos mitybos, dailės ir muzikos įtaką žmogaus sveikatai.DSC02634
Nacionalinio dramos teatro aktorė Birutė Mar užpaliečiams, jau pažįstama nuo pernai metais parodyto spektaklio „Jis ir Ji“, šį rudenį džiugino žiūrovus monospektakliu „Poetė“. Pilnoje Užpalių gimnazijos aktų salėje abejingų aktorės meistriškumui bei Salomėjos Nėries gyvenimui ir kūrybai nebuvo.

Lapkričio viduryje 2 - 4 klasių mokinius pakvietėme į susitikimą bibliotekoje su Utenos kraštotyros muziejaus etnokultūros specialistu Raimondu Garsonu. Jis užsiėmimo metu supažindino vaikus su senaisiais lietuvių liaudies DSC02647muzikos instrumentais, jų gamyba. Mokiniai ir patys gaminosi skudučius, lumzdelius.
Dar lapkričio mėnesį laukia susitikimas su poetu Paulium Juodišium, „Padėvėtų rūbų turgelis“, kuris organizuojamas dalyvaujant Europos atliekų mažinimo savaitėje, edukaciniai užsiėmimai „Molio galia“. Bibliotekininkių laukia nauji
iššūkiai, užsiėmimai: Metų knygos rinkimai, adventinės popietės, Sveikinimo vienišam žmogui akcija, o kur dar kasdieninis darbas su skaitytojais, lankytojais, dokumentų fondo tvarkymas ir kiti svarbūs darbai, kurie lankytojui nėra matomi, bet yra būtini ir reikalingi, kad biblioteka Jūsų lauktų jauki, turtinga ir būtų įdomi, nes to mums linki renginių dalyviai, kasdieniai lankytojai ir mūsų gerbiami skaitytojai. Visi jų linkėjimai bei sveikinimai simbolinėse knygutėse puošia bibliotekos parodų stendą.

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla