2017 08 bendruomene

Liepos mėnesio pradžioje mus pasiekė žinia, kad 2015 metais Naisiuose (Šiaulių r.) pradėtas „Mažosios Lietuvos kultūros sostinės“ projektas ir toliau vilnija per Lietuvą. Tarp dešimties Lietuvos miestelių, kurie 2018 metais pasipuoš baltomis Mažųjų Lietuvos kultūros sostinių vėliavomis pateko ir Užpaliai. Galimybę trisdešimčiai bendruomenės narių vykti į Naisių vasaros festivalį, atsiimti vėliavos sudarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotas projektas „Užpalių jaunimas - sau ir bendruomenei“. Projekto idėją pasiūlė Užpalių gimnazijos jaunimas: organizuoti bendruomenei protų kovas ir ekskursiją į Šaltojo karo muziejų Plungėje. Pradėjus įgyvendinti projektą atsirado galimybė suorganizuoti dar vieną ekskursiją į Naisius.
Būdami Mažąja Lietuvos kultūros sostine turėsime galimybę ne tik parodyti savo krašto išskirtinumą, bet tapti susitelkusiems ir vieningiems, kuriant patrauklią aplinką gyventi ir dirbti Užpaliuose. Tikimės, kad mūsų miestelis taps dar labiau žinomas ir matomas, nes Mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas ne tik nuveiktų darbų įvertinimas, bet ir įpareigojimas ateičiai.
Parengiamieji darbai jau vyksta, nes 2017 m. rugsėjo 16 dieną Vilniuje, Katedros aikštėje, Tautų mugės metu mes pristatysime savo kraštą vilniečiams ir Vilniaus svečiams.


Bendruomenės pirmininkė Vida Juškienė

Joomla templates by a4joomla