2018 02 15 nuo pulkininko iki generoloKiekvienai lietuvių kartai teko kitokia dalia, vieni svajojo, skelbė pasauliui apie Lietuvos valstybę, kiti paskelbtas svajones ginklu gynė, treti statė, kūrė paskelbtą ir apgintą svajonę. Mūsų kartai tenka antrą kartą per šimtą metų atkurtos Lietuvos kūrimo dalia.
Lygiai prieš šimtą metų, dvidešimt Lietuvos atstovų paskelbė svajonę: ištrintame iš žemėlapių, suniokotame ekonomiškai ir kultūriškai su atimtu raštu carinės Rusijos šiaurės vakarų krašte atkurti Lietuvą, laisvą, orią, garbingą valstybę. Jie labai to troško ir jų svajonė išsipildė.
Minėdami tą didžią dieną Užpalių žygeiviai, šauliai (vadovė Birutė Masonienė) bendruomenės nariai, svečiai iš kitų miestų ir miestelių, susiruošė į žygį „Nuo pulkininko iki generolo“. Tai šimtametės istorijos prisiminimas, atiduodant pagarbą iškiliems mūsų krašto savanoriams, Lietuvos gynėjams.

Žygį pradėjome pulkininko-leitenanto P. Gladučio gimtinėje Norvaišiuose. Keliaudami nuostabiomis kalvomis ir miškais, aplankėme Žaibiškių kapinaites, kur pagerbėme partizanų ir tremtinių atminimą. Vietiniai gyventojai Augustinas Vaškelis, Vida ir Algimantas Žvirbliai priminė jaunąjai kartai apie sovietmečio žiaurumus, partizanų žygdarbius. Toliau kelias vedė pro ne šimtmečius, o tūkstantmečius skaičiuojančią Lietuvos istoriją - Žaibiškių piliakalnį, kur taip pat buvo ginama Lietuvos svajonė. Ties vaizdingu Ilčiukų 2018 02 15 Zaibiskesmalūnu, pasistiprinę ir pažaidę, persikėlę per Šventąją, su smagia daina traukėme į galutinį žygio tikslą Degesius - generolo J. Galvydžio - Bykausko gimtinę. Su gera nuotaika, įveikę 9 kilometrus ir pasiekę generolo atminimo stogastulpį pasidžiaugėme prasmingai paminėję Vasario 16- ąją. Mūsų žygį įprasmino ir papuošė keturios vėliavos, Užpalių gimnazijos šaulių, istorinė ir dvi mūsų trispalvės išsaugotos nuo sovietinės okupacijos. Vieną, išsaugotą senelių, nešė Vytautas Juška, o kitą, saugotą Jono Tarvydo, išlikusią nuo 1944 m. Sedos kautynių, pabuvojusią Vokietijoje, Anglijoje, Kanadoje ir antrą kartą, atkūrus nepriklausomybę, sugrįžusią į Lietuvą, pasikeisdami nešė Užpalių šauliai.
Kasdien tęskime mūsų protėvių šimtmečio svajonę- kurkime gražią, stiprią, laisvą Lietuvą!

Žygeivių būrelio vadovas Giedrius Indrašius

Joomla templates by a4joomla