Žiedais pasidabinusi gegužė, dosniai dalijanti svaiginantį gamtos grožį, dvidešimt antrą kartą dovanoja Užpalių krašto žmonėms ir svečiams dvi jau tradicinėmis tapusias šventes: šv. Florijono ir Europos dienas.
Gegužės ketvirtą pagal katalikų bažnyčios kalendorių minima šv. Florijono diena.
Kiekvieną atvykusį į Užpalius miestelį aikštėje pasitinka paminklas šiam su ugnimi susijusių profesijų globėjui. Teigiama, kad paminklas pastatytas XIX a. pabaigoje, kitų šaltinių teigimu - po 1912 metų gaisro. Pagal Užpalių bažnyčios archyve esančią medžiagą, 1933 metais, vadovaujant klebonui kun. A. Pauriui, medinis paminklas pakeistas betoniniu. 1963 metų vasarą paminklas buvo nugriautas. Tik atgimimo dvasia pažadino šio paminklo atstatymo idėją, kurią 1991 m. ėmėsi įgyvendinti parapijos klebonas Juozapas Šumskis: miestelio centre, aikštėje, dar kartą iškilo šv. Florijono atvaizdas. Atstatytas ir pašventintas paminklas vėl žvelgia prasmingu susikaupimu, lyg rimties ir pasitikėjimo simbolis.

Gausiai susirinkusius šventės dalyvius sveikino Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas ir į svečius atvykę Pasvalio rajono Vaškų seniūnijos seniūnas Kęstutis Jasėnas ir Vaškų bendruomenės pirmininkė Larisa Tuominienė, kurie linkėjo bendruomenei susiklausymo, darnos, gerų idėjų ir darbų. Vaškai taip pat yra vieni iš dešimties šių metų Lietuvos kultūros mažųjų sostinių.
Nuskambėjus Užpalių himnui, kurį atliko N. Navikienės vadovaujamas „Svajos“ ansamblis, vedantieji: septintokė Greta Šukytė ir dešimtokas Augustinas Kubiliūnas, smagiai ir gražiai vedę šventę, pakvietė visus azartiškiausiai rungčiai – tradiciniam mylios bėgimui. Rungtį pradėjo priešmokyklinės grupės auklėtiniai ir pradinių klasių mokiniai, vėliau prisijungė ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis entuziastės ir visi kiti šventės dalyviai. Po masinio bėgimo buvo duotas startas estafetei, kurioje dalyvavo Užpalių gimnazijos mokinių, padedant mokytojai Birutei Masonienei, suburtos 5 komandos po 4 narius. Nugalėjo II g klasės mokinio Tomo Gaučio komanda, bet pralaimėjusių nebuvo. Visi estafetės dalyviai buvo apdovanoti prizais.

Po bėgimo rungčių ir apdovanojimų nuotaikingą koncertinę programą pradėjo Užpalių gimnazijos roko grupė „Dark light“ /vad. Aurelijus Janaudis/. Nuostabiai gražų ir skambų koncertą, atitinkantį įvairaus amžiaus žmonių skonį, dovanojo mūsų svečiai - Vaškų kultūros namų jaunimo grupė „Marabu BAND“ /vad. Mindaugas Garelevičius/.

Visi norintys galėjo pasitikrinti žinias arba jas pagilinti užsukę į Europe Direct Utena palapinę, kurioje laukė įvairios staigmenos, atradimai ir malonūs siurprizai kartu su vadove Jūrate Vaškeliene ir savanore iš Rusijos Tatarstano respublikos, sostinės Kazanės Amira. Išalkusius šventės dalyvius ir svečius Užpalių medžiotojų klubas vaišino labai skania sriuba, kurią virė Saulius Meidus.
Veiklų užteko visiems: galėjo klausytis koncerto, šokti, vaikščioti kojūkais ar išbandyti rankos taiklumą mestučių žaidime, iš arčiau susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija.
Šventę, kuri buvo graži, šilta ir spalvinga, kupina jaunatviško klegesio ir bendruomeniško džiugesio, dovanojusi gerą nuotaiką bei puikiai visiems kartu praleistą laiką rėmė Utenos rajono savivaldybė ir Europ Direct Utena.


Vida Juškienė
Nuotraukos Renos Šliogerienės

Joomla templates by a4joomla