Gegužės mėnesio pradžioje Užpaliai tradiciškai švenčia dvi svarbias šventes: viena šventė atėjo kartu nepriklausomybe, o kita turi gilias ir gražias tradicijas Užpalių krašte. Mylios bėgimas Šv. Florijono garbei vyksta nuo 1996 m. Ši šventė yra mūsų krašto šventė, atspindinti tradicijas ir sietina su kita švente Europos diena, kuri oficialiai Užpaliuose švenčiama ketvirtą kartą. Jeigu mes tausosime savo krašto paveldą, saugosime papročius, neišnyksime vis labiau globalizuojamoje Europoje. Šventė, turėjusi vykti miestelio centre dėl lietaus, kuris nesugadino nuotaikos, nes labai reikalingas ir ilgai lauktas, persikėlė į Užpalių gimnazijos patalpas. 
Šventės pradžią paskelbė Užpalių gimnazijos direktorius Rimantas Žvirblis. Savo skambiomis dainomis dalyvius pasveikino Užpalių gimnazijos mergaičių ansamblis, vadovaujamas mokytojos Almos Pūdymaitienės. Direktorius Rimantas Žvirblis, direktoriaus pavaduotoja Renata Gavėnienė, Užpalių Garbės pilietė Nijolė Rimkevičienė įteikė padėkas ir apdovanojimus įvairių rajoninių, respublikinių konkursų, olimpiadų nugalėtojams ir laureatams. 

Mokytoja Birutė Masonienė šventės dalyviams pristatė sportines veiklas: tradicinį masinį mylios bėgimą ir bėgimo estafetę, kurioje dalyvavo 4 komandos. Nugalėjo vienuoliktoko Augustino Kubiliūno komanda: dešimtokė Odeta Kirvelytė, aštuntokai Silvestras Masiulis ir Aivaras Urbanavičius. 
Į edukacinius – informacinius užsiėmimus kartu su Europe Direct Utena ir Utenos jaunimo informacijos centru kvietė mūsų viešnios iš Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos: Jurgita Gudelienė, Dainora Norkūnienė ir Jurgita Morkūnaitė. Utenos kraštotyros muziejaus muziejininkas Raimondas Garsonas supažindino vaikus su senaisiais muzikos instrumentais. Mokiniai ir bendruomenės nariai kūrybingai leido laiką įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse: papuošalų kūrimo kartu su Ale Šulciene, spalvinimo terapijos kartu su viešnia iš Aulelių Jurgita Elmentiene ir mokytoja Raimonda Sakalauskiene. Kartu su Jurgita kūrė spalvotą akmenukų pasaką, mokytoja Raimonda padėjo fantazijai lietis ant medžio lentelių. 
Utenos VPK kelių policijos skyriaus specialistas Remigijus Rusteika ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistė Sandra Dindaitė kvietė saugiai elgtis gatvėje ir dovanojo įvairių saugumą garantuojančių priemonių. 
Šventę vainikavo Užpalių gimnazijos roko grupės „Dark Light“ koncertas. Grupės vadovas Aurelijus Janaudis.
Renginio organizatoriai dėkoja už paramą ir pagalbą Utenos Europ Direct, užpalietėms Vilmai Tarvydienei ir Lidijai Galvanauskienei.

Bibliotekininkė Vida Juškienė
nuotr. Sauliaus Šližio

Joomla templates by a4joomla