2020 m. rugsėjo 19 d. 15 val. Rudens lygiadienio šventės metu Užpalių miestelio centre bus atidaryta  lenkų fotomenininko Michalo Adamskio paroda „Vėl dažiausi plaukus“, kuri vėliau persikels į Užpalių biblioteką.

Lenkų fotografas Michalas Adamskis pirmąkart Lietuvoje lankėsi kūrybiniais tikslais: 2018 metų rugsėjį dalyvavo meninės rezidencijos projekte „ReziPro: Rezidencijos Provincijoje“, į kurį buvo pakviestas VšĮ „Šviesos raštas“ bendradarbiaujant su Užpalių krašto bendruomene „Užpalėnų krivūlė”. Projekto „ReziPro“ metu užsienio fotografai kviečiami kurti Lietuvos miesteliuose, o sukurti darbai vėliau tampa parodomis.


Fotomenininkas Michalas Adamskis 2018 m. per tris savaites Užpaliuose sukūrė fotografijų seriją „Vėl dažiausi plaukus“ ir šiais metais sugrįžta atgal į Lietuvą parodos pavidalu: nuotraukų ciklą pristatęs į 17-ojo fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO konkursą KAUNAS PHOTO STAR, menininkas pateko į finalininkų dešimtuką. Šiuo metu fotografijų serija „Vėl dažiausi plaukus“ yra rodoma Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejuje, o iš Kauno paroda iškeliaus ten, kur buvo sukurta – nuo rugsėjo 19 d. bus eksponuojama Užpaliuose.
Šio projekto kūrybiniame procese dalyvavo ir patys Užpalių gimnazijos moksleiviai – menininko paprašius ant jo fotografijų mokiniai kūrė piešinius, atskleidžiančius jų jausmus savo aplinkai.
Festivalį KAUNAS PHOTO finansuoja Lietuvos kultūros taryba, kaip vieną iš strateginių tarptautinių meno renginių Lietuvoje.
Rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, EPSON.
Partneris: Užpalių krašto bendruomenė „Užpalėnų krivūlė”.

Joomla templates by a4joomla