Gera knyga buvo, yra ir bus didelis turtas. O mūsų, suaugusiųjų, pareiga - padėti mažiesiems visuomenės nariams – vaikams - tą turtą atrasti ir jo nepamesti. Todėl , organizuodamos Užpalių bibliotekos veiklą, įvairiais susitikimais, akcijomis, popietėmis ir kitais renginiais stengiamės ugdyti mažųjų bibliotekos lankytojų norą pažinti juos supantį pasaulį, plėsti savo akiratį per knygą ir su ja leisti didesnę dalį savo laisvalaikio. Jau 12 metų dalyvaujame Metų knygos rinkimų akcijoje įvairiose kategorijose. Šiemet rinkome labiausiai patikusią Vaikų Metų knygą. Rinkimus pradėjome 2017 m. lapkričio mėnesį, parengdamos Metų knygos rinkimams skirtą stendą, kur visi lankytojai galėjo susipažinti su rinkimams nominuotomis knygomis, jų autoriais.

Nors manoma, kad skaitymas yra iš esmės vienam asmeniui skirtas užsiėmimas, bet tai taip pat gali būti bendrauti, reikšti savo mintis skatinanti veikla, todėl kiekvieną trečiadienį bibliotekoje vyko garsinių skaitymų valandėlė, kurios metu buvo pristatomos knygelės vaikams, skaitomos jų ištraukos, dalijamasi nuomonėmis, ieškoma sąsajų su mažųjų skaitytojų jau turima literatūrine bei gyvenimiška patirtimi. Dažnai patys vaikai norėjo draugams pristatyti kurią nors vieną rinkimams skirtą knygą ir tai užkrėsdavo, suintriguodavo kitus noru ją perskaityti, išsakyti savo nuomonę. Jie rinko mėgstamiausius veikėjus, juos piešė, vaidino, stebėjo LRT transliacijas. Pasirinkę mėgstamiausią knygą, vaikai grupėmis rinkosi į stilizuotą balsavimą. Žvelgdami į bibliotekininkių parengtą su gausybe skirtumų knygos viršelį ir jį lygindami su originalu, mūsų mažieji skaitytojai turėjo, suradę klaidą, pažymėti ją priklijuodami sagutę. Daugiausia simpatijų sulaukė Gaja Guna Eklė „Brolis, kurio nereikėjo“. Ši jautri istorija gana stipriai palietė vaikų širdeles.
Primindamos Lietuvių literatūros tyrinėtojo, kritiko A. Zalatoriaus žodžius, jog: „Iš gero literatūros kūrinio galime gerti lyg iš kalnų šaltinio, ir jis niekada neišseks. Svarbu panerti į jį nuoga širdimi, nusimetus išankstinių nusistatymų rūbą, pasinerti kaip į naują, nežinomą pasaulį, turintį savo logiką ir religiją”, linkime kuo daugiau malonumo atrandant jums įdomias knygas kaip linksmų istorijų ir naudingos informacijos šaltinį.


Bibliotekininkės

Joomla templates by a4joomla