Užpalių bendruomenė baigė įgyvendinti Utenos r. savivaldybės dalinai finansuotą projektą: „Festivalis „Vasaros vakarai Užpaliuose“
Projekto „Festivalis „Vasaros vakarai Užpaliuose“ įgyvendinimo metu, pagal pasirašytą sutartį su Utenos r. savivaldybės administracija, surengėme festivalį, pristatantį lankytojams profesionalaus meno atlikėjus. Festivalio programoje buvo nebylus kinas su akordeono muzika, šešėlių teatras cerkvėje, populiarios muzikos koncertas, šiuolaikinio, konceptualaus meno paroda, jaunųjų šiuolaikinio meno kūrėjų rezidencija ir edukacija. Buvo suorganizuoti 5 renginiai, kuriuose apsilankė virš 500 žiūrovų ir dalyvių.


Festivalis prasidėjo 2022 m. liepos mėnesio pradžioje Užpalių Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvėje. Rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ spektaklį „Umbra“ stebėjo daugiau nei šimtas užpaliečių ir Užpalių miestelio svečių. Kontraversiškas, spalvotas, neįprastais vaizdiniais ir muzikiniais sprendimais stebinantis spektaklis kaustė ne tik suaugusiųjų, bet ir mažųjų spektaklio svečių dėmesį. Po spektaklio visi norintys turėjo progą pabendrauti su trupės aktoriais, pamatyti užkulisius, pažaisti su šešėliais.
Mes kaip bendruomenė turime kuo pasidžiaugti, nes šis gausiai aplankytas spektaklis yra mūsų visų, Užpalių bendruomenės narių, bendro darbo rezultatas. Vieni iš mūsų rašė projektą, kiti reklamavo spektaklį, tvarkė aplinką, gamino, spausdino ir kabino plakatus ir visi palaikė vieni kitus. Reikia pripažinti, kad kartu mes galime labai daug.

2022 m. rugpjūčio mėn. Užpalių gimnazijos erdvėse veikė šiuolaikinio meno paroda “Akcija”, kurią per kelias dienas aplankė per 100 lankytojų. Pasiėmę menininkų nubraižytą parodos žemėlapį, besilankantys parodoje, galėjo savarankiškai keliauti nuo vieno meno objekto iki kito. Vertinti, stebėti, lytėti, klausyti. Vėliau jau su pačiais kūrėjais apeita paroda pasipildė dar kitokiomis, jau pačių menininkų pristatymuose išgirstomis detalėmis, kūrėjų požiūriais, atspirties taškais, priežastiniais-pasekminiais ryšiais. Ir toks iš pažiūros nesuprantamas šiuolaikinis menas, paaiškintas iki smulkmenų, tampa ne tokiu jau nesuvokiamu, netgi artimu, nes tiek tokio, tiek kitokio laikotarpio menas, skirtingomis formomis, išraiškos priemonėmis bando atsakyti į visiems kylančius ir rūpimus klausimus.
Pati paroda, menininkų rezidencija, dvi ekskursijos su kūrėjais po parodą, edukacija su Liudviku Kesminu ir Ona Šlapšinskaite ir taip nuostabiai įsiterpęs nebylaus kino vakaras su išties jaukia Renatos Buzėnaitės atliekama akordeono muzika – tai festivalio „Vasaros vakarai Užpaliuose“, finansuojamo Utenos rajono savivaldybės, renginiai, kurie baigiantis vasarai taip pat eina į pabaigą.
Projekto kulminacija per Rudens lygiadienio šventę — alternatyvios muzikos grupės WhaleSounds koncertas. Atmosferišką eksperimentinę muziką kuriantys „WhaleSounds” grupės nariai nesiliauja ieškoti tiek išskirtinio skambesio, tiek originalių pasirodymų formatų. Po garsų gelmes nardė aktoriai bei muzikantai: Gabrielius Zapalskis, Danas Kamarauskas ir Birutė Belada Tauterytė.

Diana Šlapšinskienė

Joomla templates by a4joomla